Místopis
- Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 Další »
ANDĚL, Rudolf: Husitství v severních Čechách
Historie|Místopis
Severočeské krajské nakladatelství, Liberec. 1961. 1. vydání. Mapové přílohy, čb fotografie obrazů a dokumetů. Ruské a německé resumé.
- Vázané, bez obálky. Výborný stav.
Kniha už je prodanáCena:150.00KčANDĚL, Rudolf - KABÍČEK, Jan: Hrady a zámky Libereckého kraje
Místopis|Různé
Krajské nakladatelství Liberec, 1957. 1. vydání. Text R. Anděl, foto J. Kabíček, mapky na předsádkách E. Nikenday. 165 str., 92 čb fotogr.vyobrazení.
- Vázané, s obálkou poškozenou. Jinak velmi dobrý stav.
Kniha už je prodanáCena:180.00KčANDĚL, Rudolf - TECHNIK, Svatopluk: Český Dub
Historie|Místopis
Vydalo Severočeské nakladatelství 1991.
Historie, současnost i perspektivy města 1291 - 1991. Fotografie Iva Borisjuková. V plátně, s obálkou, v levém rohu natrženou a slepenou, jinak výborný stav.
Cena:300.00KčBENDA, Antonín: Hrady Země České
Historie|Místopis
Vydal Jan Kobes, Praha 1942. 1 vydání. Kresbami vyzdobil Mir. Mariquita. Fotografie Zeman, Illek a Paul. Příběhy 47 hradů, 240 str.
- Polokožená vazba bez obálky, vynikající stav.Cena:220.00KčBRYCHTA, Radovan: Severočeský hnědouhelný revír ve fotografii
Místopis|Umění » Fotografie
Dům techniky SHD Most v Severočeském nakladatelství, Liberec 1966. 1. vydání. Fotogr. O. Novák.
- Vázané, bez obálky. Výborný stav. P
Cena:150.00KčČAREK, Jiří: Vilímkův průvodce Prahou
Místopis|Pragensia|Různé
Jos. R. Vilímek, Praha 1948. 29 fotogr., 2 pérovky, 4 dvoustranné plánky. Úvod M. V. Kratochvíl.
- Brožované, desky ohmatané. Velmi dobrý stav.
Cena:60.00KčDISNEY, Walt: Siam
Místopis|Cizojazyčné
Blüchert Verlag Hamburg 1956. Nach dem Film beschrieben von Pierre Boulle.
- Vázané, bez obálky. Některé listy ušpiněné.
Cena:150.00KčDÖBERT, Osvald: Deset let z tisíce
Místopis|Umění » Architektura
Středočeské nakladatelství a knihkupectví, Praha 1974.
Obrazová publikace vydaná k tisíciletí Mladé Boleslavi. Barevné fotografie: Neubert Ladislav a Karel, černobílé fotografie Hanzl Vladimír.
Vázané v plátně, s obálkou, výborný stav.
Citát z časopisu Reflex:"Panely se nicméně nestaly jen symbolem periférie, ale neblaze pronikly do center řady měst. Architekt Osvald Döbert tímto způsobem narušil jádro Mladé Boleslavi a v sebereprezentační knize Deset let z tisíce, kterou o tom sepsal, se bohorovně vyjádřil: „Kdo může tyto pozůstatky hájit? Jen falešná sentimentalita anebo falešný romantismus.“ Chlubil se něčím, co mi dnes přijde jako kulturní genocida."
Kniha už je prodanáCena:100.00KčDOBIÁŠ, Josef: Dějiny královského města Pelhřimova a jeho okolí
Historie|Místopis
Nákladem Musejního spolku v Pelhřimově 1927.
Vázané, v ochranném obalu, výborný stav.Přilohy - fotografie, mapky a tabulky s výkladem.
Kniha I. Dějiny Pelhřimovska do roku 1415
Kniha II. Biskupské a arcibiskupské panství řečické
Kniha III. Drobné statky na Pelhřimovsku
Kniha už je prodanáCena:3000.00KčDOBIÁŠ, Josef: Liberecké chrámy
Historie|Místopis|Umění » Architektura
Arciděkanský úřad v Liberci, Liberec 1983. 54 stran, v textu fotografie kostelů.
- Brožované. Velmi dobrý stav.
Cena:60.00KčDopravní místopisný lexikon Československé republiky
Místopis|Technická literatura
Vydalo Ministerstvo pošt a telegrafů za účasti Ministerstva železnic, Praha 1928. 874 str.
- Celoplátěná vazba s kůží chráněnými rohy. Plátno v ohybech popraskané, hrany odřené, vazba za předsádkou prasklá jinak dobrý stav.Kniha už je prodanáCena:1650.00KčDOSTÁL, Jaroslav: Orlické hory
Místopis
Klub československých turistů, Praha 1939.
Knižnice KČST, svazek první. Brožované, bez mapky, celkem dobrý stav
Kniha už je prodanáCena:140.00KčDOSTÁL, Jaroslav: Přešticko a Rokycansko (Knižnice Klubu českých turistů sv. 13)
Místopis
Praha, Knihkupectví KČT, 1947, malá 8°, 183 s. Původní brož s obálkou, v dobrém stavu.
Kniha už je prodanáCena:50.00KčDRNÁK, Vladimír: Vtipohlavci (román o bratrancích Veverkových z Rybitví)
Místopis
Vydal Melantrich, Praha 1946. Ilustroval F. Freiwillig, čb. hlubotiskovými fotografiemi doplnil J. Fryč.
- Polplátěná vazba bez obálky, velmi dobrý stav.Kniha už je prodanáCena:155.00KčDVOŘÁK, Radovan: Vysoké Mýto. Stručné dějiny města
Historie|Místopis
Nakl. Kruh, Hradec Králové 1974, 144 str. 1. vydání
Slušný stav, obálka lehce opotřebená používáním.
Cena:100.00KčDYK, Karel: Jičín mluví
Místopis
Vydala Knihovna Českého ráje, Jičín 1940. Ilustroval ak. mal. M. Trojan. 78 str.
- Původní brož, formát A4. Hřbet v horní a spodní části natržen, lepení povolené, papír zažloutlý, jinak nepoškozeno.Kniha už je prodanáCena:120.00KčERHARTOVI Josef a Marie: Šumava
Místopis|Umění » Fotografie
Olympia, Praha 1968. 2. pozměněné a rozšíření vydání. Úvodní slovo a popisky L. Stehlík.
- Celoplátěná vazba s obálkou. Výborný stav.
Kniha už je prodanáCena:145.00KčGRIESSMAIER, Viktor: Österreich - Landschaft und Kunst
Místopis|Umění » Fotografie|Cizojazyčné
Anton Schroll 1959, 5. vydání
304 čb. fotografií doplněné cca 420 stranami rozsáhlých popisků
Vázaná, plátno, s obálkou. Velmi dobrý stav P
Cena:200.00KčHANUŠ, Josef: Krajem Aloise Jiráska a Boženy Němcové
Místopis
Sportovní a turistické nakladatelství, Praha 1957. 2. vydání. Fotografie s textem, mapa. Velký formát.
- Celoplátěná vazba s opravenou obálkou, jinak výborný stav.
Kniha už je prodanáCena:280.00KčHavlíčkobrodsko v národním odboji 1914-1918 1938-1945
Místopis|Různé
MNV Havlíčkův Brod 1946. Sborník. 282 str., v textu fotografie.
- Vázané, bez obálky. Desky mírně poškozené, vlastnické razítko, jinak výborný stav. P
Kniha už je prodanáCena:400.00Kč- Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 Další »















